Využite štátnu dotáciu na elektromobil alebo hybrid čím skôr - zdroje sú obmedzené

Autor: SlovaKiaAuto.sk | 28.12.2016 o 10:32 | Karma článku: 2,03 | Prečítané:  1438x

Možnosť využiť štátnu finančnú podporu v sume 5,2 milióna eur potrvá do konca roku 2017. Avšak pozor, len do vyčerpania zdrojov! 

Málokto už dnes pochybuje o tom, že elektrické autá sú jedným z kľúčových trendov mobility súčasnosti i budúcnosti. Ak uvažujete o aute s elektromotorom, môžete si vybrať buď plne elektrické auto, plug-in hybrid alebo hybrid bez možnosti nabíjania zo siete. Pri autách bez spaľovacieho motora ostáva ešte prekonať dva hlavné problémy – dojazd a cenu. S cieľom kompenzovať vyššiu nadobúdaciu cenu prichádzajú štáty so systémami finančnej podpory pri ich predaji. Medzi tieto štáty sa od 11. novembra radí aj Slovensko.

Debaty o tom, či sa elektrické auto oplatí alebo neoplatí kúpiť, prebiehajú na internetových diskusných fórach už niekoľko rokov. Efekt sa nedá prepočítavať iba cez ušetrené peniaze na palive. Je tu aj dôležité ekologické hľadisko, ktoré je aj dôvodom štátnej podpory. Zo spotrebiteľského hľadiska je potrebné si uvedomiť, že elektrický motor, pri dnešnej technológii, prináša výhody najmä vodičom jazdiacim prevažne v meste alebo dochádzajúcim do mesta z okolia. V meste totiž elektromotor ušetrí najviac.

Elektromobil lacnejší o 5 000 eur, hybrid o 3 000 eur

Možnosť využiť štátnu finančnú podporu v sume 5,2 milióna eur potrvá do konca roku 2017. Avšak pozor, len do vyčerpania zdrojov! Výhodou je, že čerpať podporu možno i na viacero vozidiel súčasne. Primárne sa podpora týka modelov M1 (osobné auto) a N1 (malé nákladné auto) zakúpených výlučne u slovenských predajcov.

Ako sa menia ceny pri modeloch Kia

Spoločnosť Kia má v ponuke tri modelové rady, ktoré využívajú elektrický pohon. Dve novinky - hybridný crossover Kia Niro a Optima plug-in hybrid, ďalej Kia Soul EV (electric vehicle) – plne elektrické vozidlo s jedným z najdlhších dojazdov spomedzi čisto elektrických automobilov.

Pri hybride Niro neslúži batéria iba ako „úschovňa energie“, ale tiež určuje, aký výkon pošle na kolesá automobilu. Vďaka tomu elektromobil disponuje okamžitým maximálnym krútiacim momentom. Pri hybride Niro neslúži batéria iba ako „úschovňa energie“, ale tiež určuje, aký výkon pošle na kolesá automobilu. Vďaka tomu elektromobil disponuje okamžitým maximálnym krútiacim momentom. Agilná Kia Soul EV vyniká výnimočným zrýchlením z 0 na 100 km/h a dojazdom až 212 km (v závislosti od spôsobu jazdy). To všetko s nulovými emisiami.Agilná Kia Soul EV vyniká výnimočným zrýchlením z 0 na 100 km/h a dojazdom až 212 km (v závislosti od spôsobu jazdy). To všetko s nulovými emisiami.V čisto elektrickom režime dokáže nová Kia Optima Plug-in Hybrid prejsť až 54 km. Jadrom tejto inovatívnej pohonnej sústavy je hospodárny 2,0-litrový zážihový motor Kia GDI s výkonom až 156 k.V čisto elektrickom režime dokáže nová Kia Optima Plug-in Hybrid prejsť až 54 km. Jadrom tejto inovatívnej pohonnej sústavy je hospodárny 2,0-litrový zážihový motor Kia GDI s výkonom až 156 k.

Okrem štátnej dotácie si môžete dojednať lepšiu cenu aj:

Všetky uvedené modely si môžete prísť aj osobne otestovať formou skúšobnej jazdy:

Martin Sokolík – 0914 320 659 – martin.sokolik@slovakiaauto.sk

article_photo

 

 

 

Ako systém podpory funguje

  • Dotácia 5 000 € pre elektrické vozidlá, 3 000 € pre hybridné vozidlá, tzv. plug-in hybrid,
  • Auto kúpite za plnú sumu, dotácia bude vyplatená spätne vo viacerých splátkach, aby sa zamedzilo špekuláciám,
  • Žiadosti o dotáciu je možné podávať do konca roka 2017, resp. do vyčerpania zdrojov,
  • Príspevok je viazaný na autá zakúpené u slovenského importéra alebo predajcu. Elektrické vozidlá zo zahraničia na dotáciu nemajú nárok,
  • O príspevok stačí požiadať u predajcu, ktorý vašu žiadosť zaeviduje a vybaví potrebnú administratívu,
  • Na príspevok majú nárok fyzické osoby, právnické osoby, obce a ďalšie subjekty.
Kia Optima PHEV (plug-in hybrid)
Kia Soul EV interiér
Kia Soul EV
Kia Niro hybrid

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?