Pred dovolenkou sa servisná prehliadka určite oplatí

Autor: SlovaKiaAuto.sk | 20.6.2017 o 13:43 | (upravené 20.6.2017 o 13:55) Karma článku: 2,15 | Prečítané:  287x

Možno si poviete, že moderné autá sú dnes už také dokonalé, že údržba a servisná prehliadka pred cestou na dovolenku nie sú potrebné. Omyl! Len vlani bolo na urgentnú pomoc odkázaných 1040 slovenských motoristov. 

Ako pripraviť auto na dovolenku?

Nechceme, aby sa cesta na dovolenku alebo späť namiesto radosti a zážitkov stala traumou. Porucha na plne naloženom aute, väčšinou aj s deťmi... Aby ste unikli takejto predstave či dokonca realite, skontrolujte si vozidlo rovnako dôkladne, ako sa venujete plánu dovolenkovej cesty.

Servisná prehliadka pomôže predísť nehodám a poruchám

Dôležité je skontrolovať brzdy, brzdovú kvapalinu, chladiacu kvapalinu, kvapalinu do ostrekovača a nemenej dôležité je aj prečistiť a dezinfikovať klimatizáciu.

TipVyužite možnosť kontroly kondície vozidla do 30.6. ZADARMO.

 

Treba si uvedomiť, že v plne obsadenom i naloženom aute strávite viac hodín. Veľkú pozornosť treba venovať aj pneumatikám. Ich nesprávna výška vás môže vyjsť najmä v Rakúsku ale i v Maďarsku draho. V prípade pneumatík je dôležité venovať pozornosť aj ich správnemu nahusteniu. Musíme si uvedomiť, že auto bude plne zaťažené, a tak je lepšie pridať trochu viac vzduchu aj rezerve. Servisná prehliadka vám zaručí väčší pokoj na duši, pretože za vás skontrolujú stav dôležitých kvapalín a ďalšie atribúty, o ktoré sa tým pádom už nemusíte starať vy. Minimálne budete vedieť o stave svojho auta viac a od odborníkov.

Povinná výbava vozidla a doplnky

Povinná výbava vozidla a doplnky sú tiež aspekt, na ktorý pred dovolenkou netreba zabúdať. V aute už dnes prakticky vo všetkých európskych krajinách budete potrebovať reflexné vesty. Najmä v Rakúsku sú na to policajti mimoriadne citliví. Platí povinnosť - koľko ľudí je v aute, toľko viest musíte mať! Je dobré nezabudnúť ani na rezervné množstvo paliva. Pozor - v Rakúsku, Taliansku či vo Francúzsku môžete mať v bandaske maximálne desať litrov pohonnej hmoty. Nezabudnite ani na to, že plne naložené auto bude mať aj vyššiu spotrebu. 

Pokoj v aute = pokoj na dovolenke

Pravidelné zastávky na dlhej ceste neprospievajú iba vodičovi, ale všetkým. Aj prehriaty motor si „oddýchne“. Pri starších typoch vozidiel nebude od veci odvzdušnenie brzdovej sústavy. Takisto výmena oleja je prospešným krokom.

Tí, ktorí majú iba dojazdovú náhradnú pneumatiku alebo iba servisnú sadu na opravu, mali by sa zoznámiť s touto technikou, najmä ak s ňou doteraz nikdy nenarábali. Dojazdová pneumatika má iné jazdné vlastnosti a servisná sada na opravu defektov je už zložitejšia záležitosť a nie každý s ňou v strese dokáže správne manipulovať. V servise si nechajte skontrolovať podvozkové časti auta, čapy, tlmiče a nastavenie správnej geometrie kolies.

Nová Kia Picanto je technologicky vyspelá, ako nikdy predtým, môžete si to overiť na vlastnej koži.

Kia alebo: Martin Sokolík – 0914 320 659

Samozrejmosťou pri cestách do zahraničia je dobré cestovné poistenie a zoznámenie sa s dopravnými predpismi. Nezabudnite na povinné poistenie tzv. zelenú kartu, skontrolujte si platnosť emisnej známky a známky o technickej kontrole. To všetko vám dokáže zabezpečiť, aby ste cestu na dovolenku zvládli bez problémov.

Takže nezabudnite: kontrola v autorizovaných servisoch nie je drahá, no určite sa vyplatí...

V servise automobilov KIA SlovaKia Auto sú pripravení aj na túto dovolenkovú sezónu. K dispozícii majú najčastejšie žiadané náhradné diely, dostatok prevádzkových kvapalín i servisné kapacity.

Zdroj obrázkov: https://www.dreamstime.com

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Viac stíhačiek ako my kúpili z okolitých krajín len Poliaci

Náklady na letovú hodinu majú americké F-16 rádovo vyššie ako gripeny.

ŽENA

Kúpete sa s deťmi a chodíte pred nimi nahí? Čo znamená nahota doma

Dokedy je v poriadku kúpať sa s deťmi?

Autorská strana Beaty Balogovej

Trump sa hrá so svetom ako rozmaznané dieťa

Je to najveľkolepejšia telenovela akú Biely Dom doteraz vysielal.


Už ste čítali?