Testy aut na spoľahlivosť realizované prestížnou agentúrou dopadli najlepšie pre ...

Autor: SlovaKiaAuto.sk | 1.8.2017 o 18:17 | Karma článku: 2,32 | Prečítané:  963x

Testy aut sú zákazníkmi pozorne sledované. V najnovšej štúdii o spoľahlivosti vozidiel Vehicle Dependability Study odpovedalo na otázky prostredníctvom internetu viac ako 14 000 motoristov.

Nemeckí motoristi boli požiadaní o poskytnutie podrobnejších informácií o ich vozidlách, na ktorých jazdia v priemere dva roky. Do prieskumu boli zahrnuté iba modely, pri ktorých bolo odovzdaných aspoň 75 odpovedí použiteľných na účely prieskumu. Prieskum realizovala spoločnosť J.D. Power, ktorá poskytuje informačné služby v celosvetovom meradle. Bola založená v Spojených štátoch v roku 1968 a je medzinárodne známa svojimi štúdiami spokojnosti zákazníkov, ktoré od roku 2002 uskutočňuje v Nemecku.

Testy aut majú v Nemecku tradíciu

Štúdia sa každý rok uskutočňuje v Nemecku a v roku 2017 sa jej zúčastnilo 14 000 majiteľov automobilov, pričom hodnotili 71 vozidiel od 24 výrobcov s cieľom určiť najspoľahlivejšie modely. Minulý rok navyše vozidlo zvládlo tvrdú skúšku spoľahlivosti na 100 000 kilometrových skúškach únavy materiálu, ktorú vykonali nemecké motoristické časopisy Auto Bild a Auto Motor und Sport.

Model Sportage zvíťazil v kategórii „kompaktné SUV“ už druhý rok po sebe

Uznanie za spoľahlivosť získal model Sportage, ktorý absolvoval všetky skúšky bez akejkoľvek poruchy, čo je najlepší zaznamenaný výsledok v rámci všetkých modelov. Upozorňujeme, že tento úspech dosiahla konkrétne tretia generácia modelu Sportage a to vďaka nízkemu počtu porúch, ktorý spoločnosť J.D. Power zaznamenala u 100 sledovaných vozidiel (PP100). Výsledok modelu Sportage – 77 PP100 - viedol nielen k víťazstvu v triede kompaktných SUV, ale tiež zabezpečil umiestnenie vozidla na druhom mieste v celkovej klasifikácii 71 modelov od 24 výrobcov.

 

Nečudo, že si značka pri takýchto výsledkoch v spoľahlivosti môže dovoliť poskytovať až 7-ročnú záruku. Viete presne, čo vám Kia v rámci svojich záručných podmienok poskytuje?

Typ: VYBERTE SI Z VOZIDIEL SO 7-ROČNOU ZÁRUKOU

Štúdia o spoľahlivosti vozidiel Vehicle Dependability Study 2017 priniesla tiež víťazstvo značky Kia v kategórii „najlepšia automobilová značka“ – vďaka najnižšiemu celkovému priemernému skóre, čo sa týka porúch vozidiel od ktoréhokoľvek výrobcu. Z 24 značiek zastúpených v rebríčku je iba Kia jediným výrobcom, ktorý dosiahol skóre nižšie ako 100 bodov. Priemerné skóre porúch vozidiel bolo na úrovni 151.

Víťazne aj v USA

Kia sa nedávno umiestnila na prvom mieste v štúdii kvality novo zakúpených vozidiel Initial Quality Study 2017, ktorú vykonala spoločnosť J.D. Power v USA a publikovala na konci júna. Spoločnosť tak zopakovala svoj výkon z minulého roka. Značka Kia obsadila vrcholné umiestnenie v piatich z 26 kategórií vozidiel, ktoré boli podrobené prieskumu, čo je viac ako dosiahol ktorýkoľvek iný výrobca. Modely SoulNiro Sorento získali prvé miesto vo svojich príslušných triedach

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Viac stíhačiek ako my kúpili z okolitých krajín len Poliaci

Náklady na letovú hodinu majú americké F-16 rádovo vyššie ako gripeny.

ŽENA

Kúpete sa s deťmi a chodíte pred nimi nahí? Čo znamená nahota doma

Dokedy je v poriadku kúpať sa s deťmi?

Autorská strana Beaty Balogovej

Trump sa hrá so svetom ako rozmaznané dieťa

Je to najveľkolepejšia telenovela akú Biely Dom doteraz vysielal.


Už ste čítali?