KIA CEED 2018: VŠETKY INFORMÁCIE + CENNíK

Autor: SlovaKiaAuto.sk | 26.6.2018 o 10:54 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  4306x

Už od februárového predstavenia novej generácie Kia Ceed slovenskí vodiči očakávali príchod tohto modelu na trh. Predaj bol spustený v priebehu minulého týždňa.

Dizajn

Nová Kia Ceed je čisto európsky model navrhnutý v dizajnérskom centre vo Frankfurte. Predný nárazník i kapota majú ostrejšie tvary, výraznejšie rezané sú aj nové reflektory. Prikrčenej prednej časti stále dominuje čelná maska v tvare tigrieho nosa. Lesklá krabička umiestnená pod držiakom tesne nad nárazníkom prezrádza použitie adaptívneho tempomatu. Na prednej časti sa nešetrilo tmavo lakovanými dielcami, obklopujú napríklad aj výrazný prieduch, v ktorom sú umiestnené hmlové svetlá.

Cenník nájdete na tejto stránke: Kia Ceed 2018 ceny

Najväčšou zmenou prešla zadná časť vozidla. Koncové svetlá zdobia diódové trubice a pôsobia veľmi štýlovo. Veko batožinového priestoru má jednoduché tvary, v kontraste s ním vyniká ostro rezaný zadný nárazník s integrovanými reflexnými prvkami. Načierno lakovaný “difúzor” sa na športovosť nehrá.

Fejkom nie je ani ozdobná koncovka výfukového potrubia. Na prvý pohľad si snáď každý všimne úplne iné reflektory. Sú oveľa výraznejšie a za príplatok ich môžete mať aj vo vyhotovení full LED, čo doteraz nebolo možné okrem verzie GT. LED osvetlenie pribudlo aj v koncových svetlách.

ODPORÚČAME: Ak máte záujem o novú Kia Ceed, ale potrebujete najprv predať svoje staré vozidlo, potom je tu pre vás akcia VÝKUPNÝ BONUS.

Motory

Nový Ceed je poháňaný širokým výberom pohonných jednotiek spĺňajúcich najrozličnejšie požiadavky zákazníkov. Zážihové jednotky zahŕňajú aktualizáciu obľúbeného benzínového motora 1,0 T-GDi, ale aj nový agregát 1,4 T-GDi. Ďalej sú k dispozícii dve verzie dieslových vznetových pohonných jednotiek U3 CRDi a zážihový benzínový motor 1,4 MPi s viacbodovým vstrekovaním.

1,0-litrový zážihový motor T-GDi poskytuje maximálny výkon 120 koní (88 kW), má priame vstrekovanie a krútiaci moment max. 172 Nm. Ako jediný z ponúkaných jednotiek je to rádový preplňovaný trojvalec. V ostatných štyroch prípadoch ide o preplňované štvorvalce.

1,4-litrový motor T-GDi sa môže pochváliť výkonom 140 koní (103 kW), čo je najviac spomedzi ponúkaných pohonných jednotiek Kia Ceed. Nekonkuruje mu ani 1,4-litrový zážihový motor MPi s výkonom 100 koní (74 kW), ktorý ponúka viacbodové vstrekovanie, čo je v prípade tohto modelu jedinečné.

Tretia generácia Ceedu dostala úplne nový naftový vznetový motor U3 CRDi, ktorý je vybavený systémom priameho vstrekovania Common-rail, má objem 1,6 litra a prekračuje rámec prísnejších emisných limitov. Darí sa mu to vďaka technológii aktívneho riadenia emisií SCR, ktorá vykonáva selektívnu katalytickú redukciu.

V porovnaní s predošlými vznetovými motormi Kia tak produkuje menej oxidu uhličitého, pevných častíc a oxidov dusíka.1,6-litrový naftový vznetový motor U3 CRDi je k dispozícii v dvoch výkonových verziách. Prvá dosahuje maximálne 115 koní (85 kW) a druhá 136 koní  (100 kW). Ku každému motoru ponúka Kia šesťstupňovú manuálnu prevodovku, no pohonné jednotky 1,4 T-GDi a 1,6 CRDi si budú môcť zákazníci zaobstarať aj so sedemstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Vodiči majú na výber dva jazdné módy – normál a šport.

TIP: Nová Kia Ceed je už pripravená u nás na Panónskej ceste 30 v Bratislave - Petržalke.Môžete si ju prísť pozrieť a vyskúšať si, ako sa s ňou jazdí. Nebudete sklamaní.

article_photo

Asistenčné technológie

Kórejská automobilka dlhodobo pracuje na zlepšení technologického vybavenia svojich vozidiel, a tak vytvorila platformu DRIVE WiSE, ktorá má prinášať futuristické riešenia. Do nového Ceedu umiestnila viacero inteligentných vychytávok. Jednou z nich je pokrokový inteligentný tempomat, ktorý vďaka kamere a radaru udržiava bezpečnú vzdialenosť od vozidla pred sebou. Dokáže spomaliť a následne pridať späť na požadovanú rýchlosť bez toho, aby vodič musel meniť nastavenia.

Ďalej je pripravený systém, ktorý udržiava auto v jazdnom pruhu a upravuje rýchlosť aj dobrzďovanie, čo sa hodí predovšetkým v zápchach. Pri nečakanom vniknutí chodca do vozovky vám pomôže asistent autonómneho brzdenia, ktorý vás najprv upozorní vybrovaním volantu a následne vozidlo automaticky zabrzdí.

Jedným z najčastejších dôvodov havárií na cestách je únava. Kia Ceed má preto systém, ktorý sleduje volant, akceleráciu a celkovú jazdu. Podľa toho vyhodnotí správania vodiča a na prípadnú nepozornosť ho upozorní signálom. V novej generácii nechýba ani systém na sledovanie mŕtveho uhla alebo systém pred križujúcimi sa vozidlami, ktorý vám uľahčí cúvanie z parkovacích miest.

Výbavy

Cenovka novej Kia Ceed 2018 začína na úrovni 13 990 €, za ktorú dostanete vozidlo vo výbave Amber. Je to najzákladnejšie vyhotovenie daného modelu, ktoré obsahuje bohatú bezpečnostnú výbavu, systém udržiavania v jazdnom pruhu, systém Štart/Stop a systém sledovania pozornosti vodiča. Vo verzii Silver sa k týmto prvkom pridávajú predné hmlové svetlomety, 16-palcové oceľové disky a halogénovú stretávacie svetlomety so statickým prisvecovaním do zákrut.

So stúpajúcimi nárokmi klientov stúpa aj cena automobilu, no spolu s ňou takisto kvalita. Vo výbave Gold sa môžete tešiť na automatickú klimatizáciu, unikátny vzor sedadiel, kožou potiahnutý volant, zlepšenú bezpečnostnú výbavu a zadné LED svetlá. Najvyššou kategóriou výbavy je First edition, ktorej cena štartuje na úrovni 20 490 €. Tá obsahuje všetky bezpečnostné prvky, elektricky ovládateľnú bedrovú opierku predných sedadiel  a 17-palcové zliatinové disky.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Haščák strávil noc za mrežami. Môže tam pobudnúť dlhšie

Po zásahu sa vzdal výkonných funkcií v Pente. Ostáva spolumajiteľom.


Už ste čítali?